Haber

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, UNESCO’nun dopingle mücadele çalışmaları başkan yardımcılığına seçildi.

gençlik ve SporBakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) küresel düzeyde yürüttüğü dopingle mücadele faaliyetlerini yöneten COP9 Ofis Yönetimi’nin başkan yardımcılığına seçildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sporda Dopingin Önlenmesine İlişkin Uluslararası Sözleşme’nin (COP9) 9’uncu Taraflar Konferansı, Fransa’nın başkenti Paris’teki UNESCO Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konferansa Türkiye’yi temsilen katılan Bakan Yardımcısı Koçoğlu, yapılan oylama sonucunda COP9 Ofis Yönetimi Başkan Yardımcılığına seçildi. Koçoğlu, Avrupa ülkeleri, Kanada ve ABD’nin de aralarında bulunduğu bir grup ülkeyi temsil ederek lider yardımcısı olarak görev yapacak. Türkiye, UNESCO’nun küresel düzeyde yürüttüğü dopingle mücadele faaliyetlerini yöneten ofiste çalışmalarını önümüzdeki 2 yıl içinde sürdürecek.

COP9 Bürosuna Senegal Devlet Başkanının eski bakan düzeyindeki kabine direktörü başkanlık etmektedir. sporBakan ve COP8 Lider Yardımcısı Matar Ba bunu yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu