Haber

Zafer Partisi Bülent Arınç Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, deprem nedeniyle seçimlerin ertelenmesi gerektiğini belirten AK Partili Bülent Arınç’ın anayasaya darbe çağrısı yaptığını söyleyerek, kabahat açıklaması yapacaklarını bildirdi.

AK Parti’nin kurucularından Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle seçimlerin zamanında yapılamayacağını savunarak erteleme çağrısında bulundu.

Arınç’a yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘ Anayasa çok açık. Ancak savaş durumunda seçim ertelenebilir. Savaş olmadığı için seçim ertelenemez. Hiç kimse Anayasa ve kanunlar dışında gerekçeler uydurarak kendine ait bir hukuk normu oluşturamaz. Bir anayasa var. ‘Türkiye bir hukuk devletidir’ dersek yapılmaz’dedi.

Halk TV’den İsmail Saymaz’a konuşan Arınç, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt vererek, şunları söyledi: ‘Seçim zamanında yapılabilse kafamda yer var ama bu şartlar altında ölü sayısını söylemeye korkuyorum, bu kadar bina yıkıldı, hala molozlar var, hangi seçmeni istersin? hangi seçmenden sandığa gideceksiniz? Burası 85 milletvekili alıyor. 85 milletvekilinin yerine kimi koyacaksınız? Rehabilitasyona ihtiyacım var. Savaş dışında değil. Ayet var mı? Allah’tan korkun. Tabii meclis 78. maddeyi yaparsa yukarıdan aşağıya insin demiyorum.kelimeleri kullanmıştı.

Zafer Partisi suç duyurusunda bulunacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘ Arınç, Zafer Partisi’lilerin kitabın ortasından FETÖ’cüye FETÖ’cü diye seslendiğini anladı. Zafer Partisi, Anayasa’ya karşı darbe çağrısı yapan ve seçimlerin anayasaya uygun yazılmasını isteyenleri kaosla tehdit eden Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak.söz konusu.

haberaltinordu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu