Haber

Kartal Belediyesi Kurban Bayramı Hazırlıklarını Sürdürüyor

Kartal Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların namazlarını sağlıklı ve hijyenik koşullarda kılabilmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kartal’da kurban satış ve kesim alanı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından tüm hayvanlar Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sağlık kontrolünden geçiriliyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kurban pazarındaki tüm hayvanların sağlık durumunu, aşı kartlarını ve taşıma belgelerini tek tek inceliyor.

Kesim sırasında hayvanların kaçma ihtimaline karşı görev yapmak üzere yakalama ekibi oluşturulurken, kesim alanlarında oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı ambulans bekletilir. Kartal Belediyesi ekipleri, kurban satışı ve kesim alanında yaptıkları çalışmalarla vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirmelerini hedefliyor.

Kurbanlık kesim ve satış alanının Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplarca parselasyon çalışmaları da geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede gerekli kontrol ve güvenlik tedbirlerini alırken, bölgenin temizliği ve atıkların toplanması da Emniyet İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılıyor. Bölgenin zararlılara karşı düzenli olarak ilaçlanması Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince sağlanmaktadır.

mengenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu